Murata Electronics North America GRM0336T1E9R7CD01D
GRM0336T1E9R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0336T1E9R7CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.7PF 25V T2H 0201
Datasheet Download
GRM0336T1E9R7CD01D.pdf
Availability of GRM0336T1E9R7CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0336T1E9R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0336T1E9R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0336T1E9R7CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0336T1E9R7CD01D
Related LinksGRM0336T1, GRM0336T1E9R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0336T1E9R7CD01D Details Description
Related parts for GRM0336T1E9R7CD01D
SW LEVER SPDT 0.1A 16GF PCB 125V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
T4011 LATCH, 3NC+1NO BBM, STAND datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER DBL 32POS .100" datasheet.pdf