Murata Electronics North America GRM0337U1H2R8CD01D
GRM0337U1H2R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H2R8CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.8PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H2R8CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H2R8CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0337U1H2R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H2R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H2R8CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H2R8CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H2R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H2R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H2R8CD01D
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 100' datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
DAUGHTER CARD FOR DEMOEM datasheet.pdf
FILTER GEN PURPOSE/SGL PHASE 3A datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
RES SMD 8.98K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf