Murata Electronics North America GRM0337U1H6R2DD01D
GRM0337U1H6R2DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R2DD01D
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R2DD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R2DD01D
QUANTITY
GRM0337U1H6R2DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R2DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R2DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R2DD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R2DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R2DD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R2DD01D
RES SMD 18.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 500' datasheet.pdf
SR BTS WW CS 8 ASY CH datasheet.pdf
BUSBAR GROUNDING 1/4"X4"X20" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT SKT datasheet.pdf