Murata Electronics North America GRM0337U1H6R9CD01D
GRM0337U1H6R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H6R9CD01D
Brief Description
CAP CER 6.9PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H6R9CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H6R9CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H6R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H6R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H6R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H6R9CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H6R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H6R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H6R9CD01D
RELAY RF 4PST 250MA 5V datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 266POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf