Murata Electronics North America GRM0337U1H9R8CD01D
GRM0337U1H9R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1H9R8CD01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1H9R8CD01D.pdf
Availability of GRM0337U1H9R8CD01D
QUANTITY
GRM0337U1H9R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1H9R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1H9R8CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1H9R8CD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1H9R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1H9R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1H9R8CD01D
FIXED IND 27NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf
CONN HOUSING 9POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOT23 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1A 780 MOHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 40MM BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
TV 8C 8#8(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
680UF 350V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf