Murata Electronics North America GRM0337U1HR70BD01D
GRM0337U1HR70BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0337U1HR70BD01D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 50V U2J 0201
Datasheet Download
GRM0337U1HR70BD01D.pdf
Availability of GRM0337U1HR70BD01D
QUANTITY
GRM0337U1HR70BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0337U1HR70BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0337U1HR70BD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0337U1HR70BD01D
Related LinksGRM0337U1, GRM0337U1HR70BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0337U1HR70BD01D Details Description
Related parts for GRM0337U1HR70BD01D
IDC CABLE - ASC20H/AE20M/ASC20H datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STR NO LATCH datasheet.pdf
IC BUS BUFF/DVR TRI-ST SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12A TO262 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 50' OPEN END datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf