Murata Electronics North America GRM033C80J333ME01D
GRM033C80J333ME01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM033C80J333ME01D
Brief Description
CAP CER 0.033UF 6.3V X6S 0201
Datasheet Download
GRM033C80J333ME01D.pdf
Availability of GRM033C80J333ME01D
QUANTITY
GRM033C80J333ME01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM033C80J333ME01D
Internal Part NumberEIS-GRM033C80J333ME01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM033C80J333ME01D
Related LinksGRM033C80, GRM033C80J333ME01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM033C80J333ME01D Details Description
Related parts for GRM033C80J333ME01D
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 3A SYNC 16HTSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.5A 122 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4POS M8 SOCKET-WIRE 5M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf