Murata Electronics North America GRM110CH160J50-500
GRM110CH160J50-500 picture photo
Mfg. Part Number
GRM110CH160J50-500
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM110CH160J50-500.pdf
Availability of GRM110CH160J50-500
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM110CH160J50-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM110CH160J50-500
Internal Part NumberEIS-GRM110CH160J50-500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM110CH160J50-500 today.
SeriesGRM110CH16
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM110CH160J50-500
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM110CH1, GRM110CH160J50-500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM110CH160J50-500 Details Description
Related parts for GRM110CH160J50-500
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
SIDAC SYM 1CHP 280V 1000A TO220 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1-48" CLEAR datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf