Murata Electronics North America GRM1555C1E300JA01D
GRM1555C1E300JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1E300JA01D
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1E300JA01D.pdf
Availability of GRM1555C1E300JA01D
QUANTITY
GRM1555C1E300JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1E300JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1E300JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1E300JA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1E300JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1E300JA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1E300JA01D
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SW DIP EXT RCKR SEAL 12P TH 30V datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 3-ST 8B 20TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 260VWM R6 datasheet.pdf
MODEL 412 TAP SWITCH 50A 300V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 44POS HL LOW P datasheet.pdf