Murata Electronics North America GRM1555C1H100GZ01B
GRM1555C1H100GZ01B picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H100GZ01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1555C1H100GZ01B.pdf
Availability of GRM1555C1H100GZ01B
QUANTITY
GRM1555C1H100GZ01B Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H100GZ01B
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H100GZ01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1555C1H100GZ01B today.
SeriesGRM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1555C1H100GZ01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H100GZ01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H100GZ01B Details Description
Related parts for GRM1555C1H100GZ01B
CONN HEADER .100 DUAL R/A 70POS datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.6A 45.9 MOHM datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 735 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 98POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 100VDC RDL datasheet.pdf