API Delevan S0402-27NH2
S0402-27NH2 picture photo
Mfg. Part Number
S0402-27NH2
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM
Datasheet Download
S0402-27NH2.pdf
Availability of S0402-27NH2
QUANTITY
S0402-27NH2 Order Process
Ship out your order
Specifications of S0402-27NH2
Internal Part NumberEIS-S0402-27NH2
Material - CoreAlumina
Inductance27nH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)360 mOhm Max
Q @ Freq23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0402-27NH2
Related LinksS0402, S0402-27NH2 Datasheet, API Delevan Distributor
S0402-27NH2 Details Description
Related parts for S0402-27NH2
IC CLK BUFFER 2:12 350MHZ 32LQFP datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 35NS 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.64K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
LOW PROFILE, 2 POLE/10 AMP, WC datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf