Murata Electronics North America GRM1555C1H680FA01J
GRM1555C1H680FA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H680FA01J
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H680FA01J.pdf
Availability of GRM1555C1H680FA01J
QUANTITY
GRM1555C1H680FA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H680FA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H680FA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H680FA01J
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H680FA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H680FA01J Details Description
Related parts for GRM1555C1H680FA01J
MODULE DDR2 1GB 240-DIMM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 28HTSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.15K OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 335MA 900 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100 L.585 datasheet.pdf
JUMPER KITS EQUIP GROUNDING #6 datasheet.pdf
CAP FILM 6UF 5% 1200VDC RADIAL5 datasheet.pdf