Murata Electronics North America GRM1555C1H681JA01D
GRM1555C1H681JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C1H681JA01D
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C1H681JA01D.pdf
Availability of GRM1555C1H681JA01D
QUANTITY
GRM1555C1H681JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C1H681JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C1H681JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C1H681JA01D
Related LinksGRM1555C1, GRM1555C1H681JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C1H681JA01D Details Description
Related parts for GRM1555C1H681JA01D
SENSOR MAG SW 80G CROS AX 8-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SWITCHES datasheet.pdf
RES 60K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 133.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf