Murata Electronics North America GRM1555C2A6R3DA01D
GRM1555C2A6R3DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1555C2A6R3DA01D
Brief Description
CAP CER 6.3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
GRM1555C2A6R3DA01D.pdf
Availability of GRM1555C2A6R3DA01D
QUANTITY
GRM1555C2A6R3DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1555C2A6R3DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1555C2A6R3DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1555C2A6R3DA01D
Related LinksGRM1555C2, GRM1555C2A6R3DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1555C2A6R3DA01D Details Description
Related parts for GRM1555C2A6R3DA01D
SWITCH KNOB STRGHT 0.5"BLCK-NTRL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 105MA 17 OHM TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
BALANCER 1.8-3.6KG 4.9' datasheet.pdf
TOOL DIE SET datasheet.pdf
CONN GIG-ARRAY PLUG datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 240 V datasheet.pdf