Murata Electronics North America GRM1556R1H9R8CZ01D
GRM1556R1H9R8CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556R1H9R8CZ01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 50V R2H 0402
Datasheet Download
GRM1556R1H9R8CZ01D.pdf
Availability of GRM1556R1H9R8CZ01D
QUANTITY
GRM1556R1H9R8CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556R1H9R8CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556R1H9R8CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556R1H9R8CZ01D
Related LinksGRM1556R1, GRM1556R1H9R8CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556R1H9R8CZ01D Details Description
Related parts for GRM1556R1H9R8CZ01D
CAP CER 1.8UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
IC INVERTER SGL ULP OD SC70-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT 126POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
PATCHCORD DUAL 3COND PURPLE 4FT datasheet.pdf
SUPER-GRIP CABLE TIE datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 16POS 1MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf