Murata Electronics North America GRM1556S1H200JZ01D
GRM1556S1H200JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1556S1H200JZ01D
Brief Description
CAP CER 20PF 50V S2H 0402
Datasheet Download
GRM1556S1H200JZ01D.pdf
Availability of GRM1556S1H200JZ01D
QUANTITY
GRM1556S1H200JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1556S1H200JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1556S1H200JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1556S1H200JZ01D
Related LinksGRM1556S1, GRM1556S1H200JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1556S1H200JZ01D Details Description
Related parts for GRM1556S1H200JZ01D
DIODE MODULE 45V 120A HALF-PAK datasheet.pdf
SCR DBL HISCR 1200V 45A ADDAPAK datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FFC HEADER 10POS 2.54MM datasheet.pdf
KIT JAVAN JR AT88CK101 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MEGA-FIT F CRIMP 12 AWG GOLD datasheet.pdf
EVAL BOARD BUCK REG LT3975 datasheet.pdf
CIR 37C 37#16 FR SKT RECP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.3UF RADIAL datasheet.pdf