Murata Electronics North America GRM1557U1H4R9CZ01D
GRM1557U1H4R9CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1H4R9CZ01D
Brief Description
CAP CER 4.9PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1H4R9CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1H4R9CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1H4R9CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1H4R9CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1H4R9CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1H4R9CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1H4R9CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1H4R9CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1H4R9CZ01D
FIXED IND 68UH 1.2A 170 MOHM SMD datasheet.pdf
SSD 4GB SCSI datasheet.pdf
IC FPGA 292 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC TUNER CAR RADIO 80LQFP datasheet.pdf
SIDAC BI 320V 100A QFN 5X6 8L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf