Murata Electronics North America GRM1557U1HR30CZ01D
GRM1557U1HR30CZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1557U1HR30CZ01D
Brief Description
CAP CER 0.30PF 50V U2J 0402
Datasheet Download
GRM1557U1HR30CZ01D.pdf
Availability of GRM1557U1HR30CZ01D
QUANTITY
GRM1557U1HR30CZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1557U1HR30CZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1557U1HR30CZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1557U1HR30CZ01D
Related LinksGRM1557U1, GRM1557U1HR30CZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1557U1HR30CZ01D Details Description
Related parts for GRM1557U1HR30CZ01D
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 25POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #1/4 datasheet.pdf
IC REG LINEAR 5V 6-TDFN datasheet.pdf
CAP CER 300PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
QSFP+ 14GB UNIVERSL LOOPBACK 5DB datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 5.8VOUT 100W datasheet.pdf