Murata Electronics North America GRM155C80G394KE01D
GRM155C80G394KE01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM155C80G394KE01D
Brief Description
CAP CER 0.39UF 4V X6S 0402
Datasheet Download
GRM155C80G394KE01D.pdf
Availability of GRM155C80G394KE01D
QUANTITY
GRM155C80G394KE01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM155C80G394KE01D
Internal Part NumberEIS-GRM155C80G394KE01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM155C80G394KE01D
Related LinksGRM155C80, GRM155C80G394KE01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM155C80G394KE01D Details Description
Related parts for GRM155C80G394KE01D
DIODE MODULE 2KV 320A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
BEZEL DK630/640 SERIES RECT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4K FLASH 32-TQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 8A TO277A datasheet.pdf
IC POE IEEE 802.3AT 38-QFN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf