Murata Electronics North America GRM1857U1A822JA44D
GRM1857U1A822JA44D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1857U1A822JA44D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 10V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1857U1A822JA44D.pdf
Availability of GRM1857U1A822JA44D
QUANTITY
GRM1857U1A822JA44D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1857U1A822JA44D
Internal Part NumberEIS-GRM1857U1A822JA44D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1857U1A822JA44D
Related LinksGRM1857U1, GRM1857U1A822JA44D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1857U1A822JA44D Details Description
Related parts for GRM1857U1A822JA44D
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 6.3A 16.3 MOHM datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 POLYSTYRENE 35MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf