Rohm Semiconductor MCR10EZPF2211
MCR10EZPF2211 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF2211
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF2211.pdf
Availability of MCR10EZPF2211
QUANTITY
MCR10EZPF2211 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF2211
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF2211
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF2211
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF2211 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF2211 Details Description
Related parts for MCR10EZPF2211
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.34A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.210" 3/5MM 2L datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
RUGGED RCPT USB A RA-CBL HDR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf