Murata Electronics North America GRM1885C1H100FA01D
GRM1885C1H100FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H100FA01D
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H100FA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H100FA01D
QUANTITY
GRM1885C1H100FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H100FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H100FA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H100FA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H100FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H100FA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H100FA01D
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
SPOT O'GOLD MINI PV CTW-L/P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
IC MCU ARM7 256KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 12POS PIN datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II/LASTGASP, TP datasheet.pdf
RES 25 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
XFMR CM.FLYBACK 10.6W EP13 datasheet.pdf
2700UF 25V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf