Murata Electronics North America GRM1885C1H200BZ01D
GRM1885C1H200BZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H200BZ01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM1885C1H200BZ01D.pdf
Availability of GRM1885C1H200BZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1H200BZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H200BZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H200BZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM1885C1H200BZ01D today.
SeriesGRM1885C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM1885C1H200BZ01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H200BZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H200BZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H200BZ01D
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
WIRE SADDLE VERT .42"X.74" datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS 0.156 datasheet.pdf
VOLT DETECT IC CMOS IV 2.4V TO-9 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 40POS TOP 1MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
LMZF 5/6/135 3.5 GR datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf