Murata Electronics North America GRM1885C1H6R4DZ01D
GRM1885C1H6R4DZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H6R4DZ01D
Brief Description
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H6R4DZ01D.pdf
Availability of GRM1885C1H6R4DZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM1885C1H6R4DZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H6R4DZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H6R4DZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H6R4DZ01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H6R4DZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H6R4DZ01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H6R4DZ01D
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC PANELBUS DVI REC 100-HTQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500K OHM 10% 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf