Murata Electronics North America GRM1885C1H7R0CA01D
GRM1885C1H7R0CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H7R0CA01D
Brief Description
CAP CER 7PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H7R0CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H7R0CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H7R0CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H7R0CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H7R0CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H7R0CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H7R0CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H7R0CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H7R0CA01D
IC OPAMP GP 200KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
BALUN WIMAX1600MHZ datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf