Murata Electronics North America GRM1885C1H7R6CA01D
GRM1885C1H7R6CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H7R6CA01D
Brief Description
CAP CER 7.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H7R6CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H7R6CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H7R6CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H7R6CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H7R6CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H7R6CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H7R6CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H7R6CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H7R6CA01D
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC 16MHZ Z8500 CMOS SCC 44-PLCC datasheet.pdf
BIT TORX T10 0.98" datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5.2A 16 MOHM TH datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 800MHZ 783FCBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 125MA 125VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf