Murata Electronics North America GRM1885C1H821JA01D
GRM1885C1H821JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H821JA01D
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H821JA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H821JA01D
QUANTITY
GRM1885C1H821JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H821JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H821JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H821JA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H821JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H821JA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H821JA01D
KIT DEV ZOOM GEODE LX800 datasheet.pdf
CABLE TIE BARB TY 120LB 21.2" datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 116KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 82.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS R/A PIN SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
8W DC/DC CONV SMD 1.6KV datasheet.pdf