Murata Electronics North America GRM1885C1H821JA01J
GRM1885C1H821JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H821JA01J
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H821JA01J.pdf
Availability of GRM1885C1H821JA01J
QUANTITY
GRM1885C1H821JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H821JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H821JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H821JA01J
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H821JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H821JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C1H821JA01J
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BATT CHRGR LI-ION 4.2V 16-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 300MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.0V SSOT24-4 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 10pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 12 NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf