Murata Electronics North America GRM1885C1H9R1DA01D
GRM1885C1H9R1DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R1DA01D
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R1DA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H9R1DA01D
QUANTITY
GRM1885C1H9R1DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R1DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R1DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R1DA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R1DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R1DA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R1DA01D
FUSE CERM 700MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 820K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 270MA 2.6 OHM datasheet.pdf
IC FIFO 131X18 10NS 128QFP datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 28AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf