Murata Electronics North America GRM1885C1H9R5CA01D
GRM1885C1H9R5CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1H9R5CA01D
Brief Description
CAP CER 9.5PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1H9R5CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1H9R5CA01D
QUANTITY
GRM1885C1H9R5CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1H9R5CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1H9R5CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1H9R5CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1H9R5CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1H9R5CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1H9R5CA01D
DIODE ZENER 12V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.4A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT SIZE 12 GOLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 2% 0.15W 0705 datasheet.pdf