Murata Electronics North America GRM1885C1HR80CA01D
GRM1885C1HR80CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C1HR80CA01D
Brief Description
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C1HR80CA01D.pdf
Availability of GRM1885C1HR80CA01D
QUANTITY
GRM1885C1HR80CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C1HR80CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C1HR80CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C1HR80CA01D
Related LinksGRM1885C1, GRM1885C1HR80CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C1HR80CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C1HR80CA01D
FUSE CERAMIC 25A 125VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMB datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
MICRO 25 M 3" YEL JACKS datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.2A 165 MOHM datasheet.pdf