Murata Electronics North America GRM1885C2A1R3CA01D
GRM1885C2A1R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A1R3CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A1R3CA01D.pdf
Availability of GRM1885C2A1R3CA01D
QUANTITY
GRM1885C2A1R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A1R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A1R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A1R3CA01D
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A1R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A1R3CA01D Details Description
Related parts for GRM1885C2A1R3CA01D
CBL RIBN 25COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 16.9 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN FPC VERT 3POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf