Murata Electronics North America GRM1885C2A820JA01J
GRM1885C2A820JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1885C2A820JA01J
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
GRM1885C2A820JA01J.pdf
Availability of GRM1885C2A820JA01J
QUANTITY
GRM1885C2A820JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1885C2A820JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1885C2A820JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1885C2A820JA01J
Related LinksGRM1885C2, GRM1885C2A820JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1885C2A820JA01J Details Description
Related parts for GRM1885C2A820JA01J
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 768 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS INLINE PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 10% 310VAC datasheet.pdf