Murata Electronics North America GRM1886T1H1R1CD01D
GRM1886T1H1R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1886T1H1R1CD01D
Brief Description
CAP CER 1.1PF 50V T2H 0603
Datasheet Download
GRM1886T1H1R1CD01D.pdf
Availability of GRM1886T1H1R1CD01D
QUANTITY
GRM1886T1H1R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1886T1H1R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM1886T1H1R1CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1886T1H1R1CD01D
Related LinksGRM1886T1, GRM1886T1H1R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1886T1H1R1CD01D Details Description
Related parts for GRM1886T1H1R1CD01D
RES SMD 21.5KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf