Murata Electronics North America GRM1887U1H182JA01D
GRM1887U1H182JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H182JA01D
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H182JA01D.pdf
Availability of GRM1887U1H182JA01D
QUANTITY
GRM1887U1H182JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H182JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H182JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H182JA01D
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H182JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H182JA01D Details Description
Related parts for GRM1887U1H182JA01D
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 18-DIP datasheet.pdf
RES 510 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 28.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 320MA 1.15 OHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.3UH 875MA 480 MOHM datasheet.pdf
CONN SC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
47UF 200V 12,5X20 datasheet.pdf