Murata Electronics North America GRM1887U1H682JA01J
GRM1887U1H682JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM1887U1H682JA01J
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V U2J 0603
Datasheet Download
GRM1887U1H682JA01J.pdf
Availability of GRM1887U1H682JA01J
QUANTITY
GRM1887U1H682JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM1887U1H682JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM1887U1H682JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM1887U1H682JA01J
Related LinksGRM1887U1, GRM1887U1H682JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM1887U1H682JA01J Details Description
Related parts for GRM1887U1H682JA01J
JUMPER-H2730TR/C2016N/H2730TR12" datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 125MA 3.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 11K OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
RF COAX CABLE EZEE 18 GHZ 12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
13+13 MALE HORIZ CONN 4.5MM TAIL datasheet.pdf
PCI SHROUD datasheet.pdf
IC FPGA 233 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf