Murata Electronics North America GRM188R72D221KW07D
GRM188R72D221KW07D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R72D221KW07D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 200V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R72D221KW07D.pdf
Availability of GRM188R72D221KW07D
QUANTITY
GRM188R72D221KW07D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R72D221KW07D
Internal Part NumberEIS-GRM188R72D221KW07D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R72D221KW07D
Related LinksGRM188R72, GRM188R72D221KW07D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R72D221KW07D Details Description
Related parts for GRM188R72D221KW07D
CABLE MOD COIL 6COND BLACK 14' datasheet.pdf
FASTENER S CLIP NO SCREW 3"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P3T datasheet.pdf
CONN DSUB datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC SHRT HNGE datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.12UF RADIAL datasheet.pdf