Murata Electronics North America GRM2165C1H222JA01L
GRM2165C1H222JA01L picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H222JA01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H222JA01L.pdf
Availability of GRM2165C1H222JA01L
QUANTITY
GRM2165C1H222JA01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H222JA01L
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H222JA01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H222JA01L
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H222JA01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H222JA01L Details Description
Related parts for GRM2165C1H222JA01L
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK CLR 3/64" X 100' datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.55A 230 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
NON INSL BUTTED SEAM FORK TERMIN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONTACT PROBE 1.0MM PITCH datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP FSV datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf