Murata Electronics North America GRM2167U1H301JZ01D
GRM2167U1H301JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H301JZ01D
Brief Description
CAP CER 300PF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H301JZ01D.pdf
Availability of GRM2167U1H301JZ01D
QUANTITY
GRM2167U1H301JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H301JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H301JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H301JZ01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H301JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H301JZ01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H301JZ01D
IC ADVANCED GAS GAUGE 38-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 15.4VC DO204AC datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 0.100" SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
LM 5.08/14/90 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A D2PAK datasheet.pdf