Murata Electronics North America GRM216F51E104ZA01J
GRM216F51E104ZA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM216F51E104ZA01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.1UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
GRM216F51E104ZA01J.pdf
Availability of GRM216F51E104ZA01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM216F51E104ZA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM216F51E104ZA01J
Internal Part NumberEIS-GRM216F51E104ZA01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM216F51E104ZA01J today.
SeriesGRM216F51E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM216F51E104ZA01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM216F51, GRM216F51E104ZA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM216F51E104ZA01J Details Description
Related parts for GRM216F51E104ZA01J
FIXED IND 180UH 420MA 980 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 13BIT 2.7V 2CH SPI 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 50V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 2.21K OHM 1% AXL datasheet.pdf
CA 62.5 OFNR MT-RJ TO MT-RJ datasheet.pdf
RES 4.70 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 9/16" 7.48" datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X5R 0402 datasheet.pdf