KEMET C1210C822KARACTU
C1210C822KARACTU picture photo
Mfg. Part Number
C1210C822KARACTU
Brief Description
CAP CER 8200PF 250V X7R 1210
Datasheet Download
C1210C822KARACTU.pdf
Availability of C1210C822KARACTU
QUANTITY
C1210C822KARACTU Order Process
Ship out your order
Specifications of C1210C822KARACTU
Internal Part NumberEIS-C1210C822KARACTU
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C1210C822KARACTU
Related LinksC1210C82, C1210C822KARACTU Datasheet, KEMET Distributor
C1210C822KARACTU Details Description
Related parts for C1210C822KARACTU
IC OPAMP VFB 32MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 75A D2PAK datasheet.pdf
SINGLE END 14POS SOCKET 2.5M datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.5A 13 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf