Murata Electronics North America GRM2196R2A4R3CD01D
GRM2196R2A4R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196R2A4R3CD01D
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V R2H 0805
Datasheet Download
GRM2196R2A4R3CD01D.pdf
Availability of GRM2196R2A4R3CD01D
QUANTITY
GRM2196R2A4R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196R2A4R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196R2A4R3CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196R2A4R3CD01D
Related LinksGRM2196R2, GRM2196R2A4R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196R2A4R3CD01D Details Description
Related parts for GRM2196R2A4R3CD01D
CONN HEADER 3POS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AB 14C 14#16 SKT RECP datasheet.pdf
MPPS Miniature Package Power Solutions DUAL 50V NPN SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf