Murata Electronics North America GRM2196S2A2R6CD01D
GRM2196S2A2R6CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196S2A2R6CD01D
Brief Description
CAP CER 2.6PF 100V S2H 0805
Datasheet Download
GRM2196S2A2R6CD01D.pdf
Availability of GRM2196S2A2R6CD01D
QUANTITY
GRM2196S2A2R6CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196S2A2R6CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196S2A2R6CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196S2A2R6CD01D
Related LinksGRM2196S2, GRM2196S2A2R6CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196S2A2R6CD01D Details Description
Related parts for GRM2196S2A2R6CD01D
IC INTERFACE CARD MP 48-LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC AXIAL datasheet.pdf
THERMAL PAD SNGL PHASE WADHESVE datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 11.81"L X 5.91"W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 157MA 4.9 OHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A SOT89 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 36V 350W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf