Murata Electronics North America GRM2197U2A6R1DD01D
GRM2197U2A6R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2197U2A6R1DD01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 100V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2197U2A6R1DD01D.pdf
Availability of GRM2197U2A6R1DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2197U2A6R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2197U2A6R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2197U2A6R1DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2197U2A6R1DD01D
Related LinksGRM2197U2, GRM2197U2A6R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2197U2A6R1DD01D Details Description
Related parts for GRM2197U2A6R1DD01D
CABLE D-SUB - HMP09H/AE09M/X datasheet.pdf
CABLE D-SUB - HFU37H/AE37M/X datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
T3-1/4 MINI BAY BASE HALOGEN L datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
DSUB 9 M PCB R/A G50 ZINC datasheet.pdf
CAP CER 47UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf