Vishay/Dale TNPW251278R7BEEG
TNPW251278R7BEEG picture photo
Mfg. Part Number
TNPW251278R7BEEG
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/2W 2512
Datasheet Download
TNPW251278R7BEEG.pdf
Availability of TNPW251278R7BEEG
QUANTITY
TNPW251278R7BEEG Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW251278R7BEEG
Internal Part NumberEIS-TNPW251278R7BEEG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThin Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW251278R7BEEG
Related LinksTNPW2512, TNPW251278R7BEEG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW251278R7BEEG Details Description
Related parts for TNPW251278R7BEEG
FIXED IND 500UH 2A 260 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 8-DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 72POS .156 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 330K OHM 5% AXL datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3 NYLON datasheet.pdf
MODULE XFMR GIGABIT LAN 24SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf