Murata Electronics North America GRM2197U2A8R0DD01D
GRM2197U2A8R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2197U2A8R0DD01D
Brief Description
CAP CER 8PF 100V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2197U2A8R0DD01D.pdf
Availability of GRM2197U2A8R0DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2197U2A8R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2197U2A8R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2197U2A8R0DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2197U2A8R0DD01D
Related LinksGRM2197U2, GRM2197U2A8R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2197U2A8R0DD01D Details Description
Related parts for GRM2197U2A8R0DD01D
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 12V IN 5V OUT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 14POS .23M datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 13POS R/A TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.5K OHM 1% 30W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 25POS datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP POLY 270UF 20% 16V SMD datasheet.pdf