Murata Electronics North America GRM21A5C2E121JW01D
GRM21A5C2E121JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2E121JW01D
Brief Description
CAP CER 120PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2E121JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2E121JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2E121JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2E121JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2E121JW01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2E121JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2E121JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2E121JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2E121JW01D
CONN HEADER 36POS .100 R/A datasheet.pdf
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-86 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .186" .051"L datasheet.pdf
ACCY PB SWITCH HOLD YLW LED PC datasheet.pdf
SENSR TOUCH STNLES STEL 1 IN 8MS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf