Murata Electronics North America GRM21A5C2E270JW01D
GRM21A5C2E270JW01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM21A5C2E270JW01D
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
GRM21A5C2E270JW01D.pdf
Availability of GRM21A5C2E270JW01D
QUANTITY
GRM21A5C2E270JW01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21A5C2E270JW01D
Internal Part NumberEIS-GRM21A5C2E270JW01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21A5C2E270JW01D
Related LinksGRM21A5C2, GRM21A5C2E270JW01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21A5C2E270JW01D Details Description
Related parts for GRM21A5C2E270JW01D
DIODE ARRAY GP 200V 10A D2PAK datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
OSC XO 53.125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 16PS IDC FSKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
PT BULB D-A ASSY B datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf