Murata Electronics North America GRM21BD70J226ME44K
GRM21BD70J226ME44K picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BD70J226ME44K
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X7T 0805
Datasheet Download
GRM21BD70J226ME44K.pdf
Availability of GRM21BD70J226ME44K
QUANTITY
GRM21BD70J226ME44K Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BD70J226ME44K
Internal Part NumberEIS-GRM21BD70J226ME44K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BD70J226ME44K
Related LinksGRM21BD70, GRM21BD70J226ME44K Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BD70J226ME44K Details Description
Related parts for GRM21BD70J226ME44K
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.8A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT LC2MOS DUAL 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf