Murata Electronics North America GRM21BD70J226ME44L
GRM21BD70J226ME44L picture photo
Mfg. Part Number
GRM21BD70J226ME44L
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X7T 0805
Datasheet Download
GRM21BD70J226ME44L.pdf
Availability of GRM21BD70J226ME44L
QUANTITY
GRM21BD70J226ME44L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM21BD70J226ME44L
Internal Part NumberEIS-GRM21BD70J226ME44L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM21BD70J226ME44L
Related LinksGRM21BD70, GRM21BD70J226ME44L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM21BD70J226ME44L Details Description
Related parts for GRM21BD70J226ME44L
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU RESET 2.925V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf